Drobečková navigace

Úvod > Kamna > Klasické i moderní krby

Klasické i moderní krby

Klasické i moderní krby zpříjemní každý interiér, a to díky pohledu do ohně. Krby máme v různých designech a stylech. Hodí se proto do moderních i tradičně zařízených domácností. Prodáváme krby s krbovou vložkou, které kombinují komfort krbových kamen a atmosféru krbu.

Klasické krby

Klasické krby s otevřeným ohništěm vytvoří příjemnou atmosféru. Tepla si ale příliš neužijete. Otevřený krb má totiž nízkou účinnost, která se pohybuje kolem 10 až 20 %. Klasické krby jsou proto hlavně estetickou a vizuální záležitostí.

Krby s krbovou vložkou

Moderním řešením jsou krby s krbovou vložkou, které účinně vytopí dům. Krby využívají teplovzdušnou nebo teplovodní vložku a rozvádí teplo do dalších místností. Jsou proto napojeny na otopnou soustavu (radiátory) nebo se budují rozvody vzduchu.
Kvalita vytápění záleží na krbové vložce, zejména na materiálu, z něhož je vyrobena. Levnější jsou plechové vložky s kratší životností, dražší litinové vložky jsou odolnější a zároveň umí akumulovat teplo.

Jak vybrat krb

Výběr krbu je jak technickou, tak estetickou záležitostí. S technickými parametry vám rádi poradíme, zkonzultujeme s vámi například výkon krbu.

Neváhejte nás kontaktovat nebo nás rovnou navštivte v naší prodejně.