Drobečková navigace

Úvod > Kamna > Kamna se sporákem

Kamna se sporákem

Vařit, ohřívat jídlo nebo vodu a zároveň topit – takový komfort nabízejí kamna se sporákem, která máme v tradičním i moderním vzhledu. Kamna se sporákem na tuhá paliva vynikají vysokou užitnou hodnotou. Topit v nich můžete dřevem, briketami i uhlím. Výhodou kamen se sporákem je nezávislost na elektřině nebo plynu. Hodí se nejen do chalup a chat, ale také do rodinných domů.

Moderní i klasická kamna se sporákem

Kamna se sporákem nebo kamna s troubou na tuhá paliva jsou zpravidla sestavena z profilových nebo lisovaných ocelových dílů. Kvalitní sporáky jsou dvouplášťové. Povrchové úpravy jsou různé – klasikou je smalt, používá se i litina, silný plech nebo keramika. Plotny jsou vyrobené z litiny nebo broušené oceli. Dvířka mohou být buď plná, nebo prosklená pro větší požitek z ohně.

Jak pracují kamna se sporákem

Na kamnech se sporákem můžete vařit. Existují i kamna, v nichž lze péct. Vnitřní prostor je v tomto případě rozdělen na část spalovací a pečící. Výkon je možné regulovat pomocí klapky.

Jak vybrat kamna se sporákem

Kamna se sporákem se liší výkonem i designem. Ačkoli na první pohled mohou připomínat „kamna od babičky“, jsou technologicky vyspělá, takže splní i dnešní očekávání.

S výběrem kamen se sporákem vám rádi pomůžeme – neváhejte se na nás obrátit.