Drobečková navigace

Úvod > Kamna > Doplňky

Doplňky

Ke komínům, kotlům a kamnům prodáváme řadu užitečných doplňků. Jsou to například kouřovody, přívody externího vzduchu, podkladní skla, izolace, náhradní díly, krbové nářadí, čistící pomůcky, paliva (brikety), podpalovače, sirky a další.

Externí přívod vzduchu

Externí přívody vzduchu jsou dnes nutností (jejich instalaci upravuje legislativa). Současným trendem jsou totiž propojené obytné místnosti (například obývák a kuchyně), v nichž kuchyňské odsavače par odsávají vzduch, zároveň jsou stavby stále lépe izolované – jednoduše tak chybí kyslík, jenž se v kamnech spaluje.

Aby spotřebič správně fungoval, musí mít zajištěný dostatečný přívod spalovacího vzduchu – to platí pro všechny spotřebiče, ať už to jsou kamna, krbové vložky, kotle na tuhá paliva nebo na plynové kotle. Proto se externí přívod vzduchu řeší potrubím v podlaze, vzduchotechnickým potrubím ve stěně či prostřednictvím komínu (větrací šachta).

Instalace externího přívodu vzduchu

Při instalaci externího přívodu vzduchu je klíčový dostatečný průřez, a to s ohledem na spotřebič, na délku i na počet ohybů na potrubí. Parametry přívodů se liší podle výkonu spotřebiče. Malá kamna potřebují malou rouru, zatímco velký krb potřebuje větší objem vzduchu, tedy i rozměrnější trubku.

S výběrem i instalací externího přívodu vzduchu vám rádi pomůžeme a vše můžeme zajistit na klíč.

Podkladní skla

Abyste zajistili bezpečnost při vytápění, je vhodné pod kamna instalovat podkladní skla nebo plechy. Zejména podkladní skla zvýší nejen bezpečnost, ale také estetický dojem, pomůžou ochránit podlahu a usnadní úklid.

Typy podkladního skla

Existují různé typy, tvary a designy i barvy podkladních skel. Podkladní sklo může být čiré, matné i barevné. Kolem skel je možné přidat těsnění, což nečistotám zamezí, aby pronikaly pod sklo. Když se kamna na sklo usazují, je možné použít podložky, které zabrání poškrábání skla.

Podkladní sklo doporučujeme především na dřevěnou podlahu, laminát, vinyl nebo koberec. Další variantou je podkladový plech.

S výběrem a instalací pokladního skla či plechu vám rádi pomůžeme.